Witaj w Conversation club

I have a dream. I have a dream that...

Mam marzenie stworzyć miejsce, gdzie ludzie spotkają się by pokonać swój strach przed mówieniem po angielsku. Mam marzenie aby zebrać ludzi, którzy za pomocą języka obcego dzielić się będą wiedzą, radami i doświadczeniami. Z otwartą głową, bez oceniania i szkolnego podejścia. Dołączając do nas, pomożesz mi zrealizować ten cel, a ja Tobie marzenie o swobodnej komunikacji i naturalnej komunikacji. 

Przestań wciąż tylko się uczyć, zacznij mówić po angielsku. Potraktuj conversation club jako nagrodę za cały czas włożony w dotychczasową naukę. Mam nadzieję, że opuścisz bezpieczną przystań i wyruszysz z nami we wspaniałą podróż do swojego językowego celu.

IMPORTANT: join our Facebook group for more details and the links to the meetings/ dołącz do naszej grupy

Polish speakers 🇵🇱 https://www.facebook.com/groups/angielskizadarmo 

International speakers 🌍 https://www.facebook.com/groups/conversationclubeng

FAQ

Podczas spotkania będziesz miał okazję porozmawiać z innymi ludźmi uczącymi się angielskiego. Spotykamy się za pomocą platformy ZOOM.  Gdy spotykasz nową osobę zacznij od krótkiego przedstawienia się- kim jesteś, skąd jesteś, czym się zajmujesz lub pasjonujesz. Następnie przejdź do dyskusji w oparciu o przygotowane przeze mnie pytania (każdy z nas obawia się ‘awkward silence’, co nie?). Docelowo w czasie godzinnego spotkania co 20 minut zostaniecie przemieszani- 3 mini rozmowy w grupach 2-3 osobowych). Możliwe są również inne formuły spotkań- w zależności od naszej ilości:) Moim celem będzie zebranie towarzystwa międzynarodowego, zapraszanie native speakerów. Pozwoli nam to poszerzyć horyzonty, osłuchać się z innymi akcentami, wyeliminować możliwość użycia języka ojczystego i zrozumieć międzykulturowe różnice. 

Każda rozmowa jest wartościowa i pcha Ciebie i Twój angielski do przodu. Im więcej rozmawiasz tym szybciej osiągniesz płynność, pewność siebie i rozwiniesz swoje słownictwo. Czy myślisz, że w życiu będziesz używał angielskiego tylko w kontaktach z native speakerami i osobami na zaawansowanym poziomie? Oczywiście, że nie. 75% rozmów po angielsku odbywa się bez udziału Amerykanów, Brytyjczyków i innych native speakerów, np. Polak- Hiszpan- Chińczyk- Włoch- Niemiec- Argentyńczyk. Osłuchanie się z różnymi typami wymowy, różnymi akcentami to podstawowa umiejętność językowa. 

  • Jeśli Twojemu partnerowi brakuje słowa i odczytasz jego intencje- jasne. 
  • Jeśli zostaniesz o to poproszony przed rozmową- śmiało. 
  • Gdy widzisz, że drugiej osobie brakuje pewności siebie- odpuść. 
  • Rozmowa się nie klei, jest szarpana? Skup się na treści, nie na poprawności

Na ten moment spotykania dostosowane będą do osób średniozaawansowanych wzwyż. Bardziej zaawansowana osoba pociągnie Cię za język, a słabszy kolega będzie mógł się czegoś nauczyć od Ciebie. W każdej rozmowie odgrywasz inną rolę. W codziennym życiu spotkają Cię takie same sytuacje. Nie potrafisz ocenić jaki jest Twój poziom? napisz do mnie. Wszystko Ci wyjaśnię w mailu lub wideo rozmowie 😉

Sprawdź swoje łącze internetowe https://www.speedtest.net/. Aby w napadzie frustracji nie rzucać klawiaturą przyda Ci się min. download 2Mb/s, tak samo upload. Słuchawki i dedykowany mikrofon zapewniają wiele lepszą jakość dźwięku w porównaniu do laptopowych głośników i wbudowanego mikrofonu. Zeszyt, może akurat poznasz nowe słowo, wyrażenie, które warto zanotować i zapamiętać 😉 

Oprócz komputera, możesz oczywiście użyć smartphona lub tabletu.

Chwilę nad tym myślałem… nie chce Cię zmuszać, rozumiem, że w tym momencie samo mówienie po angielsku powoduje u Ciebie stres. Mam nadzieje, że jednak przełamiesz się i włączysz kamerę. Zyskasz i Ty i inni ponieważ:

  • widząc siebie nawzajem rozumiemy się lepiej, czytamy z ruchu ust, odczytujemy intencje i emocje
  • uczysz się nie tylko po to aby rozmawiać przez telefon, prawda?
  • widząc kogoś możesz powiedzieć coś miłego/przełamać barierę. np Wow, your tattoo looks amazing, where did you get it?/I like your bookshelf, what do you like reading?

Możesz/powinieneś/jak chcesz. W pierwszej kolejności powalcz i postaraj się wytłumaczyć brakujące słowo, użyć synonimu. Jeśli nie jesteś w stanie, rozmówca nie może Cię zrozumieć- użyj słownika. Warto takie słowo dodatkowo zanotować i się go nauczyć. Chcemy przecież robić postęp i drugi raz nie googlować, racja?

Początki zawsze bywają trudne. Nie znasz nikogo, jesteś postawiony przed nową sytuacją. Największej odwagi wymagać będzie pierwsze kliknięcie, kontakt ze mną, udział w pierwszych zajęciach, zmiana sposobu myślenia o sobie i swoim angielskim. Jestem tutaj żeby pomóc Ci miękko wylądować, oswoić Cię z tym wyzwaniem. Z każdym spotkaniem będzie coraz lepiej i sam zaczniesz pomagać innym.

Czekać w nieskończoność na właściwy moment, na moment kiedy będziesz czuł się pewnie, kiedy będziesz gotowy swobodnie rozmawiać po angielsku z obcymi ludźmi. Ten moment nigdy nie nastąpi sam, musisz go stworzyć. Musisz zacząć rozmawiać. 

Pamiętasz moją historię ze strony głównej? Ja czekałem za długo… Nie chce abyś i Ty czekał/a. 

To jak gotowy/gotowa? Napisz do mnie i rozpocznij swoją przygodę z prawdziwym angielskim.