Plecy

6 powodów dlaczego angielski jest ważny dla piłkarzy.

  1. Tylko mały procent zawodników zastaje profesjonalistami. Wg statystyk 97% zawodników, którzy przewijają się przez topowe akademie piłkarskie nigdy nie zagra nawet na 1 lub 2 poziomie rozgrywkowym. Nieliczni dostają szansę w prawdziwym futbolu, reszta musi sobie szukać pracy gdzie indziej.
  2. Jednym z głównych warunków sukcesu po transferze za granicę jest szybka aklimatyzacja i znajomość języka obcego u piłkarzy. Zawodnicy, którzy nie znają angielskiego często czują się wyizolowani, odrzuceni i pominięci przez szatnię i trenerów co prowadzi do spadku formy i niepowodzenia transferu. Angielski dla piłkarza jest równie ważny jak technika i dobra kondycja fizyczna.
  3. Wielu zawodów, prac, umiejętności można nauczyć się w czasie od paru tygodni do roku czasu (wielu ludzi uczy się programować od zera w ciągu 12-24 miesięcy). Nauka angielskiego od zera do poziomu pozwalającego pracować w międzynarodowym środowisku zajmuje zdecydowanie dłużej. Dlatego warto zacząć naukę angielskiego już u młodego piłkarza.
  4. Według statystyk portali rekrutacyjnych osoby znające angielski zarabiają o około 3000 zł więcej niż osoby nie znające angielskiego na tych samych stanowiskach.
  5. Znajomość angielskiego daje komfort psychiczny i szanse na bardzo dobre życie. Nawet jeśli nie uda Ci się osiągnąć sukcesu w Polsce, dzięki angielskiemu z łatwością zdobędziesz pracę w kraju o lepszej sytuacji ekonomicznej np Wielka Brytania, Skandynawia, Holandia. Sama znajomość angielskiego, już na początek pozwoli Ci otrzymać lepsze stanowisko od rodaków, którzy języka obcego nie znają.
  6. Młody piłkarz zazwyczaj nie ma czasu i motywacji do nauki. A na pewno nie jest w stanie osiągać świetnych wyników we wszystkich przedmiotach. Optymalnym rozwiązaniem jest ustalenie priorytetowych przedmiotów i “odpuszczenie” tych mniej ważnych. Jeśli miałbyś wybierać tylko jeden przedmiot, którego nauka wpłynie na Twoją przyszłość powinien być to język angielski.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko kochacie futbol i chcecie uczyć się angielskiego poprzez piłkę nożną to zapraszam do sprawdzenia oferty mojego kursu Angielski w Piłce Nożnej. Link do kursu -> https://loginenglish.com/angielskiwpilcenoznej/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *